Mini Capoeira

CAPOEIRA je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.

MINI-CAPOEIRA – je lehčí formou capoeiry; přizpůsobená věku dítěte. Pomáhá dětem hravou formou rozvíjet a zlepšovat základní pohybové dovednosti. Děti si během cvičení osvojí: rovnováhu, koordinaci, rytmus, flexibilitu, rychlost, sílu. Navíc tréninky podporují lidské kvality: věrnost, odpovědnost, sebevědomí. Učí dítě respektu k okolí a rozvíjí jedince i týmovou hru. Capoeira je také silně spjata s hudbou, děti se učí hrát na jednoduché hudební nástroje. Seznámí se s novou kulturou, jazykem.

Lektor: Mestre Baratino /vl. jm. Carlos Vasconcelos

Stejně tak jako capoeira, i Baratino má své kořeny v Salvador Bahia, v místě mystickém, kde je pozitivní energie součástí každodenního žití. Celý svůj život se věnuje brazilskému bojovému umění – capoeiře, které se stalo i jeho životním krédem.
Jde o člověka charismatického, plného života, který své pocity, zážitky, štěstí i nesmírnou energii, kterou v sobě nosí kompenzuje tancem, tvorbou tanečních choreografií, hudbou a capoeirou.
Své profesní, lektorské zkušenosti uplatnil například v Japonsku, Francii, Španělsku, kde vždy hrdě reprezentoval brazilskou kulturu.
V Brazílii stál u zrodu Kulturního a sociálního centra Raca negra do Brasil, Baratino´s Danc Group a Grupo Capoeira Mandela.

Lektorka: Veronika Pálošová

Instruktorka Grupo Mandela – Brazilské školy capoeiry pro děti a dospělé, která působí v ČR již desátým rokem. Děti jsou její každodenní inspirací a to především na hodinách mini-capoeiry. Baví ji dětem naslouchat, být s nimi na jedné vlně. Capoeirou žije již desátým rokem, kdy stala se její součástí. Ráda zpívá, hraje na tradiční nástroje, tancuje.

 

Přihlásit do kurzu se můžete prostřednictvím následujícího formuláře: Přihláška