Parametry vody

Bazény Anahity na Černém Mostě i v Klánovicích mají slanou vodu. Slaná voda sama o sobě má příznivý vliv na lidskou pokožku. Tuto skutečnost dokazují nejen léčebné i jiné pobyty u moře, ale i vědecké studie. Proto podporujeme plavání ve slané vodě.

Kvalita vody v bazénech Anahity je pravidelně kontrolována Zdravotním ústavem jehož zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR. Kvalitu vody dlouhodobě udržujeme na vysoké úrovni.

Úprava bazénové vody chlorací za použití elektrolýzy slané vody je šetrný způsob sanitace vody. Tento proces nevytváří žádné škodlivé látky jako např. těžké kovy a je ekologicky šetrný nejen vůči svému uživateli, ale i vůči životnímu prostředí.

Proč je takto upravená voda zdravější?

Již samotná, mírně slaná voda je přirozeně antiseptická, likvidující mikroorganismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě. Elektrolytický proces ochrání vodu před škodlivými mikroorganismy pomocí elektrochemické produkce desinfekčních činidel. Nejsou používány žádné další dezinfekční chemikálie. Úroveň koncentrace soli v našem bazénu působí příznivě i na pokožku kojenců a batolat.

Jaká je koncentrace soli ve vodě?

Koncentrace soli je přibližně 5-6kg na 1000 litrů což představuje 0,5-0,6%. Tuto koncentraci lze přirovnat ke složení slz. Otevřít oči při potápění v bazénu pak při této koncentraci není nepříjemné. Pro zajímavost, průměrná koncentrace soli v mořské vodě je 3,5% a v Mrtvém moři je to až 35%.