Metodika

Správná metodika je významnou součástí naší filosofie. U kojenců a batolat se nejedná o plavání v pravém slova smyslu. Učíme děti podvodní orientaci, pomáháme koordinaci končetin a celého těla až se postupně dostáváme k primární průpravě a zvládání základních plaveckých dovedností a způsobů, jako jsou splývání, skoky do vody, potápění, orientace ve vodě a základy plaveckých způsobů – prsa, kraul, znak. Metodika je pro nás klíčovou oblastí. Proto věnujeme mimořádnou pozornost výběru a přípravě instruktorů a instruktorek.

Garantem metodiky a coachem našich instruktorů je PaedDr. Jana Hochová.

PaedDr. Jana Hochová, je nejvýznamnější odbornicí v oblasti kojeneckého plavání v České republice. Absolventka a později i odborná asistentka na katedře plavání FTVS UK, kde se dlouhodobě věnovala tvorbě metodiky kojeneckého a batolecího plavání.

PaedDr. Jana Hochová také patří k zakladatelkám kojeneckého plavání pro širokou veřejnost v ČR. Založila jeden z prvních klubů v ČR. Za dobu svého působení vychovala desítky instruktorek plavání kojenců, které dnes tvoří základ mnoha plaveckých klubů. V současné době je metodika PaedDr. Jany Hochové považována za nejpropracovanější v ČR. I nadále se podílí na vývoji metodiky a uvádění nejnovějších poznatků do praxe.

Za zmínku také stojí sportovní kariéra PaedDr. Jany Hochové jako dlouholeté reprezentantky v plavání a rychlostním potápění.

 

PaedDr. Jana Hochová v pořadu Sama doma na ČT1 (od minuty 53)